News

PROGRAM 2010 | RE:WIZJE 2009

W związku z problemami technicznymi firmy opiekującej się stroną Re:wizji zachęcamy do pobrania pliku PDF katalogu Rewizje 2010. Mamy nadzieję, że nowa strona zostanie uruchomiona dzisiaj.


PROGRAM | RE:WIZJE 2009

Trwają ostatnie prace zamykające dokładny harmonogram miejscowo-godzinowy tegorocznych Re:wizji. Nowa strona internetowa ruszy lada dzień. Przypominamy termin Re:wizji: 2 - 4 grudnia 2010.


Re:wizje 2010 - projekty | RE:WIZJE 2009

Z przyjemnością informujemy, że Rada Programowa Festiwalu Re:wizje 2010 dokonała wyboru projektów do programu tegorocznej edycji Festiwalu.

W najbliższym czasie z autorami wybranych projektów skontaktują się koordynatorzy w celu ustalenia szczegółów prezentacji oraz negocjacji kosztów.

Widzów informujemy, że program Re:wizji może ulec zmianie - zostanie ostatecznie zamknięty i ogłoszony na początku listopada, po zakończeniu uzgodnień z wybranymi artystami.


Re:wizje 2010! | RE:WIZJE 2009

Trwa wybór projektów do programu tegorocznych Re:wizji. Przypominamy o terminie festiwalu:

2-4 grudnia 2010!


Re:visions 2010 | RE:WIZJE 2009

The date of this year invasion is 2 - 4 December 2010. if you have any questions do not hesitate to contact us rewizje@art-impact.pl.


Re:wizje 2010 zgłoszenia! | RE:WIZJE 2009

Czekamy na zgłoszenia projektów!

Znamy daty tegorocznej inwazji - 2 - 4 grudnia 2010 - Wpiszcie daty do kalendarzy! Artystów zachęcamy do zgłaszania projektów już teraz, ostateczny termin zgłoszeń mija 4 października 2010 r. (jest to data wpłynięcia dokumentacji do biura festiwalowego).  Więcej informacji, warunki uczestnictwa oraz kartę zgłoszeń znajdziecie w rozszerzeniu tej wiadomości.


Do zobaczenia za rok! | RE:WIZJE 2009

 Przedłużyć festiwal z 3 dni do tygodnia, zbudować więcej miejsc na widowni spektakli teatralnych i tanecznych i rozszerzyć ofertę artystyczną!Flash - star! | RE:WIZJE 2009

Zapraszamy na stronę internetową prezentującą zdjęcia z akcji Kamela Boukoffa, Flash - star!,  które powstały  12 grudnia 2009r. podczas Nocy Sztuki w PKiN. Bardzo możliwe, że znajdziecie tam siebie!  

 

Flash - star - strona internetowa

 

 

 


Re:Wizje | RE:WIZJE 2009

3 dni trwał warszawski maraton kulturalny. Dzień i noc w kilkudziesięciu miejscach Warszawy non stop pokazywano spektakle, wystawy, instalacje i grano koncerty. Olbrzymia ilość mieszkańców stolicy odwiedziła kluby muzyczne, galerie, teatry, by na koniec okupować Pałac Kultury, bawić się i tańczyć do później nocy. Tak zakończyła się trzecia edycja Re:wizji – Inwazji Sztuki Niezależnej. 


Wolne miejsca na spektakle! | RE:WIZJE 2009

Nie wszystkie zarezerwowane wcześniej przez widzów wejściówki, zostały przez nich odebrane, dlatego zapraszamy na spektakle osoby bez zaproszeń.


Wstęp na rewizje jest wolny! | RE:WIZJE 2009

 Pamiętajcie! Na wszystkie koncerty i wystawy w czwartek i w piątek oraz na Noc Sztuki w PKiN WSTĘP jest  WOLNY.


Inwazja w EMMA PAKu! | RE:WIZJE 2009

W najnowszym EMMA PAKu można znaleźć bardzo sympatyczną przypinkę oraz ulotkę z programem 3 Inwazji Sztuki Niezależnej Re:wizje.

Szukajcie PAKietu na mieście, ponieważ jest to jedyna szansa aby zdobyć nasz znaczek! Przypinki, które nie trafiły do EMMY rozeszły się szalonym tempie.

Odbiór wejściówek | RE:WIZJE 2009

Uprzejmie przypominamy o konieczności odbioru zarezerwowanych i potwierdzonych wejściówek w biurze Re:wizji w Info Qultura Pl. Konstytucji 4. Zapraszamy w godz. 14 - 19.00.

Pozostałe osoby zapraszamy do zapoznania się z infomacją poniżej.


UWAGA! | RE:WIZJE 2009

Drodzy rewizjowicze! Choć wejściówki na spektakle taneczne i teatralne rozeszły się jak świeże bułeczki w ciągu kilku godzin, jest nadal możliwość wejścia na dane wydarzenia. Jak mówi nam coroczne doświadczenie średnio 5%-10% osób które zarezerwowały bilety - z różnych przyczyn - nie docierają ostatecznie do teatrów. Śledźcie więc naszą stronę - o wszelkich zmianach i możliwości wejścia na spektakle będziemy informować na bieżąco!!!

Przede wszystkim pamiętajcie: na wszystkie koncerty i wystawy i na Noc Sztuki w PKiN jest WSTEP WOLNY.


Re:Wizje 2009 | RE:WIZJE 2009


Rezerwacje | RE:WIZJE 2009

Ruszyła rezerwacja wejściówek na przedstawienia taneczne i teatralne! POZOSTAŁE PROJEKTY,  koncerty, wystawy oraz wydarzenia odbywające się podczas Nocy Sztuki w Pałacu Kultury i Nauki - 12 grudnia 2009r. NIE SĄ OBJĘTE REZERWACJĄ MIEJSC, WSTĘP JEST WOLNY!!

Instrukcja obsługi rezerwacji i informacja co zrobić, gdy system pokazuje "Brak Miejsc" znajduje się w ZOBACZ WIĘCEJ.


Taniec na Re:wizjach '09 | RE:WIZJE 2009

16 pokazów tanecznych w ciągu tylko 3 dni. Od technik klasycznych, przez modern jazz, aż do improwizacji. Leszek Bzdyl, Edyta Kozak, Jacek Tyski, Aleksandra Lemm, Ilona Trybuła, Yaniv Mintzer, Maria Stokłosa – to tylko nieliczne z nazwisk tancerzy jakie zobaczymy w tym roku na Re:wizjach.
 
Jak mówi tancerka i performerka Paulina Święcańska odpowiedzialna za część taneczną Festiwalu- Tę edycję Re:wizji nazwałabym wyjątkową. Przede wszystkim - tegorocznym zaskoczeniem dla mnie był fakt, iż mimo małych dofinansowań z Urzędu Miasta artystów chcących pokazać swoje prace z 2009 roku było bardzo dużo. Oznacza to niezwykłą determinację całego środowiska tanecznego - mimo "przeciwności losu'".Taniec ma wiele twarzy, szczęśliwie, także w Warszawie. W tym roku postawiliśmy jednak przede wszystkim na młodych choreografów i tancerzy. Wybrani artyści wyróżniają się innowacyjnością, konsekwencją i czystością wyrazu scenicznego, a także bardzo dobrą techniką. Jak zawsze, są to artyści i spektakle związane z Warszawą. Oby było ich więcej


Muzyka na Re:wizjach '09 | RE:WIZJE 2009

Pulsarus i Wojciech Waglewski, Maciej Cieślak i Księżniczki. Obok nich – WUJeK, czyli Warszawski Underground Jazzowy oraz Re:wizje Bareja Underground. To tylko niektóre z propozycji tegorocznej edycji Re:wizji. W sumie, przez 3 dni, w Warszawie odbędzie się 25 koncertów. Na każdy z nich wstęp będzie bezpłatny!

Różnorodność – takim słowem można określić warszawską scenę muzyczną. A Re:wizje pokażą jej najciekawszych reprezentantów. 10, 11 i 12 grudnia w mroźnej Warszawie zabrzmią wszystkie dźwięki muzyki świata!
 
Jak  podkreśla Szymon Tarkowski, odpowiedzialny za część muzyczną Festiwalu - Na stołecznych scenach można usłyszeć pełne spektrum muzycznych stylistyk, od punk rocka i ska, poprzez modny obecnie indie rock, muzykę etniczną, akustyczny i elektryczny jazz, aż po eksperymenty z muzyką współczesną. Za każdym razem, przy okazji kolejnych edycji Rewizji staramy się to pokazać.-

Re:wizje | RE:WIZJE 2009

Re:wizje to przede wszystkim impreza integrująca warszawskie zespoły offowe, stowarzyszenia kulturalne i fundacje, niezależnych twórców, grupy teatralne, taneczne i muzyczne. 

 
Podczas Festiwalu zaprezentowane zostaną artystyczne projekty, które miały premierę w 2009 roku, lub wręcz powstały specjalnie na Re:wizje. Możemy się spodziewać różnorodności artystycznej, dynamizmu i twórczego łączenia gatunków. Zobaczymy uznanych twórców jak i młodych zdolnych. 

Re:wizje 2009 | RE:WIZJE 2009

Czym są Re:wizje?
To największy festiwal warszawskiej sztuki niezależnej i największy festiwal tego typu w Polsce.

To interdyscyplinarne wydarzenie prezentujące praktycznie wszystkie dziedziny sztuki – muzykę, teatr, taniec, film, fotografię, sztuki wizualne zarówno w klubach, niezależnych teatrach i przestrzeniach artystycznych w całym mieście, jak i podczas niezapomnianej Nocy Sztuki w Pałacu Kultury i Nauki.

 

Re:wizje 2007 poruszyły warszawskie środowisko kultury niezależnej i stanowiły pierwszą kompleksową prezentację jego dorobku. Pierwsze Re:wizje zaskoczyły wszystkich, nikt nie zdawał sobie dotąd sprawy jak wiele dzieje się poza obiegiem oficjalnych instytucji kultury. Re:wizje to więc wydarzenie budujące świadomość potencjału twórczego tkwiącego w Warszawie. 

Re:wizje podsumowują działania artystów w ostatnim roku. Promują nowe miejsca i twórców mniej znanych warszawskiej publiczności. Powiększają widownię niezależnych wydarzeń artystycznych. Badają pojęcie niezależności w sztuce.

3 Inwazja Sztuki Niezależnej odbędzie się w terminie 10-12 grudnia 2009. Program Re:wizji przedstawimy w pierwszej połowie listopada. Do zobaczenia!

 

 

PS. Znajdziecie nas także na Facebooku - tam będziemy zamieszczać najnowsze i nieoficjalne wiadomości z przygotowań do Re:wizji :)


Napis-organizator

Fca

Logo_impact

Napis-finansujacy

Wawa

Napis-partnerzy

Pkin

Metromedia

Emma-pak

Logo_ztm

Jaaz_logo

Napis-patronimedialni

Empikcom

Pin

Cjg

Lonet

Metro

Mmwarszawa

Studencka

Tvnwarszawa

Wiadomosci24

Przystanek_praga

Offtime

Independent

Aktivist