Article

Agnieszka Wlazeł
Dyrektor Re:Wizji

Absolwentka UW (Animacja Kultury) i European Diploma for Cultural Project Management – dyplomu Fundacji M. Hictera z Brukseli realizowanego we współpracy z europejskimi instytucjami kultury. Przez piętnaście lat Wiceprzewodnicząca Federacji Niezależnych Twórców Filmowych. Pomysłodawca i szef wielu warsztatów filmowych finansowanych z Programu “Młodzież” Komisji Europejskiej. W 1997 szefowa biura 59. światowego Festiwalu UNICA w Warszawie, Członek Komitetu Organizacyjnego i Wicedyrektor Festiwalu UNICA w 2003. Nagrodzona Złotym Medalem światowej Unii Filmu Niezależnego UNICA za całokształt działalności. Dyrektor Festiwalu Re:wizje Inwazja Sztuki Niezależnej (www.rewizjewarszawa.pl) oraz Dyrektor OFF/ON Warszawa Europejskiego Tygodnia Filmowego (www.offon.org). Pomysłodawca i koordynator River//Cities – platformy współpracy organizacji kultury europejskich miast nadrzecznych (www.river-cities.net). Autorka wydarzeń artystycznych nad Wisłą i koordynator Festiwalu Sztuki nad Wisłą „Przemiany”. Koordynator projektów kulturalnych: interdyscyplinarnych, filmowych, tanecznych i edukacyjnych. Ekspert Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Agencji Wykonawczej Komisji Europejskiej. Jej pasją jest rozwój widowni – audience development. 

 

Edyta Sudoł
PR Festiwalu

 

Realizowała PR warszawskich Juwenaliów, dziesiątek koncertów i imprez muzycznych. Koordynator promocji wielu imprez kulturalnych min. Festiwalu Teatralnego “Czarna Offca, Warszawskich Spotkań Teatralnych, Festiwalu Młode Kadry i Europejskich Nagród Filmowych Niezależnych Grand Off. Odpowiedzialna za PR Festiwalu OFF/ON, od 2007 roku Re:wizje Inwazji Sztuki Niezależnej. Wyzwanie i ulubiona praca – PR, czas wolny – festiwale muzyczne.

Tomek Opęchowski
Koordynator

Studiuje Geografię na Uniwersytecie Warszawskim….nadal… Z Fundacją Impact współpracuje od momentu jej powstania. Współpracuje również z Fundacją Cinema Art i Federacją Niezależnych Twórców Filmowych, gdzie od 2005 roku jest koordynatorem wolontariatu projektów takich jak Re:wizje Inwazja Sztuki Niezależnej, OFF/ON Warszawa Europejski Tydzień Filmowy oraz Światowy Festiwal Filmów Studenckich Młode Kadry. Organizuje projekty filmowe, taneczne i muzyczne. Współtworzy projekty międzynarodowe oraz aktywnie uczestniczy w tworzeniu kultury Warszawy.Marzy o podróżach w najodleglejsze zakątki Ameryki Południowej, pasjonują go motoryzacja, sztuki walki oraz akwarystyka.

Anna Wyganowska - koordynator działań wizualnych

 

Szymon Tarkowski
Koordynator działań muzycznych

Od 1999 roku działa w Warszawie jako muzyk i organizator koncertów. Jako basista współtworzył off – jazzowe formacje Wiosna (płyta „Prima Aprilis” wydana w 2002 roku), Ślimak Trio i Batyskaf. Obecnie odpowiada za niskie dźwięki w zespołach Płyny (płyta „Płyny” wydana w 2006 roku) oraz Pustki. Od 2001 roku organizuje Festiwal WUJek (Warszawski Underground Jazzowy), cykliczną imprezę prezentującą najciekawsze niezależne improwizujące grupy ze stolicy, najpierw w klubie Jazzgot , obecnie w Fabryce Trzciny. Wraz z Fabryką Trzciny opublikował w 2006 roku składankę WUJek, na której znalazły się nagrania zespołów występujących na festiwalu o tej samej nazwie. Pracował też jako manager muzyczny w Starej ProchOFFni oraz w klubie Diuna. Oprócz muzyki pasjonuje się językami i językoznawstwem, obecnie pracuje nad doktoratem z językoznawstwa teoretycznego w Instytucie Anglistyki UW.

 

 

Paulina Święcańska
Koordynator działań tanecznych

 

Niezależny choreograf, tancerz, performer. Pracę twórczą rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia na wydziale rytmiki.Dalszy rozwój miał miejsce na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku Animacji Kultury, w Laban Contemporary Dance Schkool w Londynie, w Baleo Teatro w Porto. Obecnie kształci się w SWPS w Warszawie na kierunku kulturoznawstwo, Uniwersytecie Warszawskim-zarzadzanie kulturą. Studiuje także kinetografię Rudolfa Labana w Instytucie Choreologii w Poznaniu i Nev Dance Series w Bratysławie. Paulina jest miedzy innymi stypendystka I edycji ,,Doliny Kreatywne- czego szuka młoda sztuka" w kategoriach taniec i animacja kultury, stypendystka programu ,,Mobile Academy", laureatka międzynarodowego Festiwalu,,Solo&Duo" w Budapeszcie. W swojej pracy koncentruje sie na orginalności i tożsamości jakości ruchowych tancerzy tworząc wiarygodne postaci i obrazy rzeczywistości scenicznej.

Anna Romańczyk

 

Studiuje, pracuje i stara się realizować marzenia- nie tylko te swoje. Jest redaktorem kwartalnika fantastyczno- kryminalnego QFANT i organizatorem konkursów literackich. Współpracuje z Fundacją Impact oraz portalem WeryfikatoriuM. Była kierownikiem biura organizacyjnego na Światowym Festiwalu Filmów Studenckich Młode Kadry, OFF/ON Europejskim Tygodniu Filmowym, Grand Off Europejskich Nagrodach Filmowych Niezależnych oraz Re:Wizjach.  Interesuje się literaturą. Podróżuje po Polsce PKP, zdziera buty na górskich szlakach i żegluje. Próbuje patrzeć na świat ... inaczej.

 

 

Elżbieta Jurkowska

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz stażu w Fundacji Ashoka – Innowatorzy dla Dobra Społecznego (Akademia Innowatorów Społecznych 2007/08). Jest trenerem organizacji pozarządowych i koordynatorem projektów społecznych od 2004 r. Współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej, prowadząc m.in. warsztaty edukacji filmowej oraz dziennikarstwa obywatelskiego. Działa lokalnie – animuje młodzież w swoim rodzinnym mieście Łowiczu, prowadząc tam projekt „Bliżej Miasta”. Koordynowała również projekty międzynarodowe – konkurs filmowy „Green Heart Awards” 2008. W ramach festiwalu „Przemiany”, zajmuje się tworzeniem partnerstw i bazy społecznego poparcia dla Wisły. Jej pasją jest poznawanie ciekawych ludzi, podróżowanie w nieznane oraz szeroka dziedzina nauki a zwłaszcza praktyki, zwana „twórczością”J.

 

Kamila Szuba

 

ur. 30 lipca 1984r., podobno w Warszawie, ale nie pamięta. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Podejmuje się różnych zajęć związanych z tworzeniem i organizacją przedsięwzięć kulturalnych. Poza tym lubi kiedy ludzie się śmieją.

 

Agnieszka Skalska

 

Jest studentką Kulturoznawstwa Europy Środkowo – Wschodniej na UW i bardzo lubi swoje studia. Od kilku lat współpracuje z organizacjami zajmującymi się realizacją projektów kulturowych (Festiwal Filmów Rosyjskich SPUTNIK NAD WARSZAWĄ, Dziecięca Stolica). Jest szczęśliwa kiedy dużo się dzieje. Zainteresowania: koty (najlepiej czarne) i podróże (małe i duże).

 

Kamila Chomicz

 

Tworzy niezależne eksperymentalne obrazy filmowe. W swoich pracach chce szukać magii i realizmu. W delikatnym i subtelnym ujęciu rzeczywistości chciałaby mówić o otoczeniu i relacjach międzyludzkich. Próbować podglądać prawie niewidoczne zachodzące wewntątrz ludzi procesy. Opowiadać historie przez tajemnicze, owiane legendą pobudząjące wyobraźnię przedmioty, pokazywać fragmenty życia które powtarzają się w cyklach, tworzą rytuały. Współpraca z fundacją Impact daje jej możliwość uczestnictwa w Festiwalu Przemiany i dokumentacji filmowej tego wydarzenia z perspektywy mieszkańców Warszawy.

 

Agnieszka Wojtkiewicz

 

Jest studentką Instytutu Wiedzy o Kulturze na UKSW. Z każdym rokiem coraz bardziej lubi swoje studia i Warszawę. Ostatnio zaczęła dostrzegać piękno Wisły, zapewne dzięki możliwości współpracy przy Festiwalu Przemiany. Interesuje się psychologią oraz działaniami ogólnie zwanymi sztuką.
Z zasady kocha wszystkich ludzi.

 

Maja Ruszpel

Teatrolog, działacz NGO i współlokatorka suki o imieniu Róża.

Napis-organizator

Fca

Logo_impact

Napis-finansujacy

Wawa

Napis-partnerzy

Pkin

Metromedia

Emma-pak

Logo_ztm

Jaaz_logo

Napis-patronimedialni

Empikcom

Pin

Cjg

Lonet

Metro

Mmwarszawa

Studencka

Tvnwarszawa

Wiadomosci24

Przystanek_praga

Offtime

Independent

Aktivist